1 minute read

English

kacd-temsili-foto

I have some exciting news to share! I am excited to announce that I joined the Industrial Engineering Department of Hacettepe University faculty as an assistant professor. I am very excited about this opportunity. I’d like to thank the department chair Professor Murat Caner Testik, and all the faculty for their support throughout the recruitment process.

I feel like I’m returning home as I was a BSc and MSc student at this department, and worked as a research and teaching assistant. Now a new adventure begins. I hope I can collaborate well with all my colleagues and students, and contribute to science and practice well.

Below, I share a few photos from my archive to summarize my timeline (2008-2022) in Hacettepe in my website post.

Türkçe

Paylaşmak istediğim güzel bir haberim var. Bugün itibariyle Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne Dr. Öğretim Üyesi olarak katılıyorum. Bu fırsattan dolayı oldukça heyecanlıyım. Süreç boyunca desteklerini esirgemeyen bölüm başkanı Prof. Dr. Murat Caner Testik’e ve tüm öğretim üyelerine teşekkür ederim.

Bu bölümde daha önce lisans ve yüksesk lisans öğrencisi olduğum ve araştırma görevlisi olarak çalıştığım için eve dönüyor gibi hissediyorum. Şimdi yeni bir macera başlıyor. Umarım tüm çalışma arkadaşlarım ve öğrencilerimle iyi iş birlikleri kurar, bilim ve gerçek uygulamalara katkıda bulunabilirim.

Hacettepe’deki zaman tünelimi (2008-2022) özetlemek için arşivimden birkaç fotoğrafı aşağıda paylaşıyorum.

Photos | Fotoğraflar

starting BSc in 2008. me in 2009 meeting with the meaning of my life 2010 my BSc graduation in 2013 Starting MSc in 2013 now me 2022
My timeline (2008-2022) in Hacettepe. Hacettepe’deki geçmişim (2008-2022).

Leave a comment